Zverejnili video, ako polícia zneškodnila útočníka z Nice

Noviny Nice Matin identifikovali páchateľa štvrtkového útoku s 84 obeťami na životoch ako Mohameda Lahouaieja Bouhlela.NICE 15. júla (WebNoviny.sk) – Televízia Sky News na sociálnej sieti Facebook zverejnila video, ako polícia zneškodnila útočníka v juhofrancúzskom meste Nice.

TERORISTICKÝ ÚTOK V NICE

Štvrtkový teroristický útok si vyžiadal najmenej 84 mŕtvych. Osemnásť zranených je v kritickom stave a desiatky ďalších utrpeli ľahšie zranenia. Ďalším približne 120 osobám bolo potrebné poskytnúť odbornú pomoc, informovalo francúzske ministerstvo vnútra.

Noviny Nice Matin identifikovali páchateľa štvrtkového útoku s 84 obeťami na životoch ako Mohameda Lahouaieja Bouhlela. Podľa denníka bol tento 31-ročný francúzsky občan tuniského pôvodu otcom trojročného dieťaťa. Francúzske médiá tiež s odvolaním sa na policajné zdroje uviedli, že útočník bol obyvateľom Nice.

V trestnom registri mal len záznamy za „bežné trestné činy“, ako sú krádeže či domáce násilie, za ktoré bol podmienečne odsúdený. Lahouaiej Bouhlel však nebol na zozname osôb sledovaných tajnými službami pre podozrenie z terorizmu alebo radikalizácie. Jeho doklady sa našli priamo vo vozidle použitom pri útoku.

Obrazom: Teroristický útok v Nice

Médiá ďalej informovali, že chladiarenské auto použité pri útoku v Nice bolo prenajaté pred dvoma dňami v neďalekom mestečku Saint-Laurent-du-Var. Polícia uskutočnila po čine viacero prehliadok – vrátane bydliska zastreleného vodiča v severnej časti Nice. Súčasne predviedla na výsluch viacero jeho príbuzných. Jedným z cieľov vyšetrovania je aj nájdenie prípadných páchateľových komplicov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. júla 2016