Zverejnili termín hlavného pojednávania s Pavlom R., obvineným z prípravy vraždy Silvie Volzovej

403007_3j2a2638 676x451.jpg

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) – Okresný súd Bratislava II už vytýčil prvé hlavné pojednávanie v prípade prípravy vraždy, z ktorej sú obvinení Pavol R. a traja ďalší muži. Informovala o tom televízia JOJ s tým, že pojednávanie sa uskutoční 23. mája.

Prípad sa týka prípravy vraždy exspoločníčky Pavla R. Silvie Volzovej, s ktorou mal vtedajší šéf komerčnej televízie obchodné nezhody. Podľa TV JOJ pôjde o verejné prerokovanie obžaloby. Ak obžalobu trestný senát prijme, Pavol R. sa stane v prípade vraždy v štádiu prípravy obžalovaným a rozbehne sa rozsiahly súdny proces.

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek podal na začiatku roka obžalobu na Pavla R. za to, že si podľa vyšetrovateľov pred dvadsiatimi rokmi objednal vraždu Silvie Volzovej.

Spolu s Pavlom R. bude na procese obžalobe čeliť aj Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ. Pavol R. si podľa obžaloby vraždu spoločníčky vo firme objednal v roku 1997 u samotného Černáka. S Volzovou vlastnil spoločnosť Markízu Slovakia. Pavol R. považuje obvinenia za nezmysel.

Viac k témam: súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Zverejnili termín hlavného pojednávania s Pavlom R., obvineným z prípravy vraždy Silvie Volzovej © SITA Všetky práva vyhradené.

14. februára 2019