Zostava na Lotyšsko je takmer hotová, chytať bude Mucha

Mužstvá Slovenska a Lotyšska nastúpia s čiernymi páskami na rukávoch na znak úcty k obetiam bombových útokov v Bruseli.TRNAVA 24. marca (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák má deň pred piatkovým (20.30 h) trnavským medzištátnym prípravným stretnutím s národným tímom Lotyšska jasno v desiatich z jedenástich postov svojej základnej zostavy. Na štvrtkovej podvečernej predzápasovej tlačovej besede prezradil, že medzi tri žrde sa postaví Ján Mucha. „Na rozdiel od Matúša Kozáčika pôsobil na ostrovoch, takže ten bude chytať v Írsku,” vysvetlil 61-ročný rodák z Matejoviec nad Hornádom.

Zraz opustil Ján Kucka, okrem neho do Írska nepoletia ani Ján Novota s Viktorom Pečovským a Norbertom Gyömbérom. Menovaní trpia zdravotnými problémami, ostatní sú v poriadku a nachystaní na duely. „Disponujem dvadsiatkou silných hráčov. Striedať môžem šiestich, rozhodnem sa podľa vývoja. Zverencov som otestoval v tréningovom procese, niektorí nie sú pripravení na dlhší úsek,” pokračoval Kozák.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) očakáva v City Arene 8000 až 9000 divákov. „V minulosti sme proti súperom kalibru Lotyšska nemohli rátať s takýmto počtom,” podotkol manažér komunikácie a PR SFZ Juraj Čurný. Kormidelníkovi Slovákov záleží, aby fanúšikovia odišli spokojní: „Musíme nadviazať na výkon proti Švajčiarom, úroveň súboja bola dobrá. Priaznivci sa rovnako ako my zoznamovali s novým prostredím, ale druhý polčas už mal fantastickú atmosféru. Uvidíme, koľko príde ľudí, s nešťastným termínom sa nedalo nič robiť.”

Trnavčania by v akcii radi videli Erika Saba, ktorý si pred prestupom do gréckeho klubu PAOK Solún obliekal dres práve miestneho FC Spartak. „Je univerzálny, využiteľný na rôzne pozície. Ťažko odhadnúť, koľko minút absolvuje,” uviedol Kozák na margo 24-ročného Saba. Slováci na Lotyšov narazili v neúspešnej kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie. Ján Kozák nešiel pri analýze najbližšieho protivníka do detailov. „Poznáme ich z minulej eliminácie. Reprezentuje ich niekoľko legionárov aj z najvyššej nemeckej súťaže. Presne proti takémuto oponentovi sme chceli nastúpiť,” dodal bývalý lodivod Košíc.

Mužstvá nastúpia s čiernymi páskami na rukávoch na znak úcty k obetiam bombových útokov v belgickej metropole Brusel. Pred výkopom sa uskutoční minúta ticha. A-tím SR vo štvrtok na trávniku Štadióna Antona Malatinského trénoval od 18.00 h.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. marca 2016