Zomrela herečka Emma Chambers, účinkovala aj vo filme Notting Hill

368601_emma 676x391.jpg

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Vo veku 53 rokov zomrela anglická herečka Emma Chambers, známa najmä ako Honey z romantickej komédie Notting Hill (1999). Britský denník The Guardian o tom informoval jej agent John Grant.

„S hlbokým zármutkom oznamujeme predčasné úmrtie uznávanej herečky Emmy Chambers,“ uviedol s tým, že rodáčka z Doncasteru skonala prirodzenou smrťou. „Emma počas rokov vytvorila množstvo postáv a zanechala za sebou obrovské množstvo práce. Mnohým priniesla smiech a radosť a bude nám chýbať,“ doplnil a zároveň požiadal o rešpektovanie súkromia jej rodiny.

Na úmrtie zareagovalo prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter viacero osobností, vrátane Hugha Granta, ktorého sestru stvárnila v spomínanom Notting Hill. „Emma Chambers bola veselý a veľmi srdečný človek a, samozrejme, skvelá herečka. Je to veľmi smutná správa,“ napísal.

Odporúčame:
Zomrela spisovateľka Ursula K. Le Guin, známa najmä pre svoje sci-fi a fantasy romány

Emma Chambers po sebe zanechala manžela Iana Dunna, s ktorým prežila 27 rokov. V Británii bola známa aj z komediálneho seriálu The Vicar of Dibley (1994 – 2007).

Viac k témam: Emma Chambers, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela herečka Emma Chambers, účinkovala aj vo filme Notting Hill © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2018