Zomrel dlhoročný hovorca pápeža Jána Pavla II., podľahol rakovine pankreasu

RÍM 6. júla (WebNoviny.sk) – Vo veku 80 rokov zomrel Joaquín Navarro-Valls, ktorý bol vyše dve desaťročia hovorcom Vatikánu. Informoval o tom hovorca Opus Dei Manuel Sánchez. Navarro-Valls podľa jeho slov zomrel v stredu po dlhej chorobe, pričom webstránka Opus Dei uvádza, že trpel rakovou pankreasu.

Odporúčame:
Štyria konzervatívni kardináli píšu pápežovi, kritizujú jeho názory na manželstvo

Navarro-Valls hovoril štyrmi jazykmi a v čase, keď mu pápež Ján Pavol II. ponúkol prácu šéfa vatikánskeho tlačového oddelenia, bol zahraničným korešpondentom španielskych novín ABC. Bol pritom prvým novinárom, ktorý zastával tento post. Mal tituly zo žurnalistiky a medicíny, pričom sa špecializoval na psychiatriu.

Rodák zo španielskej Cartageny sa stal blízkym dôverníkom pápeža Jána Pavla II. a sprevádzal ho na väčšine z jeho 104 zahraničných ciest. Mal tiež na starosti citlivé diplomatické misie, pripravoval napríklad pápežovu historickú návštevu Kuby. Po jeho smrti bol ešte 15 mesiacov hovorcom aj pri jeho nástupcovi Benediktovi XVI.

Viac k témam: Ján Pavol II., Joaquín Navarro-Valls, úmrtie, Vatikán
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel dlhoročný hovorca pápeža Jána Pavla II., podľahol rakovine pankreasu © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2017