Zomrel 40-ročný Slovák, ktorého polícia násilím vyviedla z lietadla spoločnosti Ryanair

368761_ryanair 676x431.jpeg

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Podľa informácií RTVS 40-ročný Slovák, ktorého belgická polícia v piatok násilím vyviedla z lietadla, zomrel. RTVS o tom informuje na svojej facebookovej stránke.

Pripomenuli, že muž sa podľa svedkov snažil v piatok dostať do lietadla spoločnosti Ryanair z belgického Charleroi do Bratislavy násilím a nedovolil personálu skontrolovať, či má platnú letenku.

Odporúčame:
Boeing spoločnosti Ryanair sa po štarte musel vrátiť na letisko

„Podľa medializovaných informácií nebol v stopercentnom duševnom stave. Letisková ochranka ho spacifikovala a vyviedla z lietadla,“ píše ďalej RTVS.

Slovák pracoval v Belgicku ako stavebník. Ako sa pre verejnoprávny rozhlas a televíziu vyjadril riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie Igor Skoček, zastupiteľský úrad v Bruseli poskytuje asistenciu pri riešení tohto prípadu, rodina si však neželá medializáciu.

To, či bol zákrok voči Slovákovi primeraný a či mohol jeho následkom podľahnúť, už podľa informácií RTVS riešia belgické úrady.

Viac k témam: Belgicko, krimi, letecká doprava, Ryanair
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel 40-ročný Slovák, ktorého polícia násilím vyviedla z lietadla spoločnosti Ryanair © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2018