ZOH 2018 v Pjongčangu: Záverečný ceremoniál (online)

368509_pyeongchang_olympics_closing_ceremony_36325 87add01ca0cf490794ff55a4e3e85722 676x436.jpg

PJONGČANG 25. februára (WebNoviny.sk) – Zimné olympijské hry v Pjongčangu ukončí záverečný ceremoniál, ktorý sa na Olympijskom štadióne začína v nedeľu o 20.00 h miestneho času (12.00 h SEČ).

Rusi bez vlajky

Medzinárodný olympijský výbor v nedeľu rozhodol, že ruskí športovci budú na slávnostnom ukončení hier bez vlajky a zostanú s neutralizujúcim označením Olympijskí športovci z Ruska (OŠR), čo je 5. decembra nastolená konzekvencia plošných dopingových praktík z minulosti.

Členovia MOV jednomyseľne odobrili predchádzajúce odporúčanie exekutívy, ktoré bolo zamietavé. Na hlasovaní bolo prítomných 52 zo 100 členov MOV.

Prezident organizácie Thomas Bach skonštatoval, že jednou z podmienok na prípadné odobrenie ruských atribútov na ceremoniáli boli negatívne výsledky antidopingových kontrol. Analýzy priniesli dva pozitívne nálezy, polovicu zo štyroch prípadov pod piatimi kruhmi v Ázii.

Vlhová so slovenskou vlajkou

Slovenskú vlajku ponesie lyžiarka Petra Vlhová, ktorá absolvovala kompletný program alpských disciplín na ZOH 2018, čiže šesť pretekov v poradí: obrovský slalom, slalom, super G, zjazd, alpská kombinácia a na záver tímová súťaž. Najlepší výsledok dosiahla ako nováčik v kombinácii, kde skončila piata.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

V slalome, kde sa očakával jej útok na medailu, nepotvrdila ambície 13. miestom. Symbolicky Hry v Pjongčangu orámovali ako vlajkonosičky najúspešnejšie slovenské slalomárky ostatného obdobia. Na úvodnom ceremoniáli 9. februára niesla slovenskú vlajku Veronika Velez-Zuzulová, ktorá v Kórejskej republike uzavrela bohatú súťažnú kariéru.

Záverečný ceremoniál ZOH 2018 v Pjongčangu

textový online prenos (minúta po minúte)

 

Vitajte pri online textovom prenose so záverečného ceremoniálu XXIII. zimných olympijských hier

Viac k témam: ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – ZOH 2018 v Pjongčangu: Záverečný ceremoniál (online) © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2018