Známu ruskú spisovateľku poliali nacionalisti anestetikom

Ljudmilu Ulickú, ktorej literárne práce oceňujú doma i v zahraničí, niektorý z útočníkov polial lokálnym anestetikom jasne zelenej farby.Moskva 29. apríla (WebNoviny.sk) – Známa ruská spisovateľka Ljudmila Ulická sa vo štvrtok stala obeťou útoku nacionalistov, ktorí ju poliali lokálnym anestetikom. Incident v piatok odsúdil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, informovala agentúra AP.

K útoku došlo pred divadlom v centre Moskvy, v ktorom práve prebiehalo slávnostné vyhlasovanie víťazov stredoškolskej historickej súťaže organizovanej ľudskoprávnou organizáciou Memorial.

Pred budovou divadla sa počas odovzdávania cien zhromaždila aj skupina približne 20 nacionalistov, ktorí mali na hrudi pripnuté takzvané stuhy sv. Juraja.

Ulickú, ktorej literárne práce oceňujú doma i v zahraničí, niektorý z nich polial lokálnym anestetikom jasne zelenej farby. Polícia v súvislosti s útokom zatkla jednu osobu, uvádza ďalej AP.

Kremeľský hovorca Peskov v piatok celý incident označil za prejav „chuligánstva“ a dodal, že jeho strojcovia svojím počínaním „zneuctili“ stuhu sv. Juraja, v Rusku tradičný symbol vojenskej cti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. apríla 2016