Zmodernizovaná trať na Považí zrýchli vlakovú dopravu, časovou úsporou vykryjú meškania

364455_rail 676x451.jpg

BYTČA 27. februára (WebNoviny.sk) – Zmodernizovaná železničná trať medzi Považskou Teplou a Žilinou zrýchli vlakovú dopravu na tomto 23-kilometrovom úseku o dve minúty.

„Po dokončení celého úseku medzi Bratislavou a Žilinou v roku 2020 to bude časová úspora 16 minút. Súčasná dvojminútová úspora medzi Považskou Teplou a Žilinou bude v novom grafikone od konca marca, dovtedy budeme časovou úsporou vykrývať prípadné meškania,“ povedal generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko (ŽSSK) Filip Hlubocký počas oficiálneho otvorenia zmodernizovanej trate Považská Teplá – Dolný Hričov – Žilina.

Modernizácia 23-kilometrového úseku stála vyše 153 miliónov eur a financovaná bola najmä z fondov Európskej únie z operačných programov Doprava a Integrovaná infraštruktúra. S modernizáciou trate začali v roku 2014.

„V rámci stavby boli zmodernizované stanice a zastávky so zvýšenými nástupišťami pre uľahčenie nástupu do vlakov a boli vybudované podchody k nástupištiam v Bytči, Dolnom Hričove, v Plevníku- Drienovom, v Predmieri a v Hornom Hričove. Vybudovaných bolo vyše 13 kilometrov nových protihlukových stien a päť nových cestných nadjazdov,“ dodala hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

Odporúčame:
Železničná spoločnosť priznáva nefunkčnosť nových vlakov, príčinou nie sú len poruchy

Úpravou železničnej trate sa zvýšila jej rýchlosť na 160 kilometrov za hodinu. „Zvyšovanie rýchlosti a bezpečnosti je trendom, ktorým sa vo vyspelom svete uberajú všetky železnice. Preto ani my nemôžeme zastaviť tento vlak a robíme všetko preto, aby sme postupne zmodernizovali všetky kľúčové trate na Slovensku. Kľúčovou je pre nás príležitosť použiť na tento účel fondy Európskej únie,“ povedal minister dopravy Arpád Érsek.

Viac k témam: vlaky, ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Zmodernizovaná trať na Považí zrýchli vlakovú dopravu, časovou úsporou vykryjú meškania © SITA Všetky práva vyhradené.

27. februára 2018