Zhromaždenie Za slušné Slovensko nebude, organizátori zakladajú občiansku platformu

370127_slovakia_journalist_killed_89224 2e4f2f11f51644db91cbcbd747794a45 676x412.jpg

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Zhromaždenie Za slušné Slovensko v piatok v Bratislave na Námestí SNP nebude. Agentúru SITA o tom informovali organizátori predchádzajúcich zhromaždení Katarína Nagy Pazmány, Peter Nagy, Karolína Farská, Juraj Šeliga, Veronika Bruncková, Tatiana Sedláková, Jakub Kratochvíl.

V ich vyhlásení sa uvádza, že slušní ľudia rešpektujú ústavu a práve o tom je sloboda, zodpovednosť a slušnosť. „Dnes pán prezident Kiska vymenoval novú vládu. Preto sme sa rozhodli, že v piatok sa v Bratislave zhromaždenie „Za slušné Slovensko“ neuskutoční. Od začiatku sme reprezentovali občiansky hlas a sme hrdí na to, čo občiansky hlas dosiahol.“

Rôzne formy občianskeho tlaku

Organizátori tvrdia, že nikam neodchádzajú, ale budú pozorne sledovať systémové zmeny, ku ktorým sa prihlásila nová vláda. Zakladajú preto občiansku platformu „Za slušné Slovensko“, ktorej cieľom je podporovať občiansku angažovanosť a spájať ľudí za spravodlivého a slušné Slovensko.

Odporúčame:
Zástupcovia Za slušné Slovensko sa stretli s Kiskom, ich požiadavky sa nemenia

„Nekončíme, naopak, sme tu a sme pripravení kedykoľvek vyjsť opäť do ulíc. Budeme vyvíjať rôzne formy občianskeho tlaku na to, aby bola vyšetrená vražda Jána a Martiny a neboli žiadne podozrenia na prepojenie štátnych inštitúcii na organizovaný zločin. Chceme vidieť, že ministerstvo vnútra funguje nezávisle a nie ako stranícka pobočka.“

Hlavné požiadavky organizátorov pochodov

Zhromaždenia Za slušné Slovensko sa konali už dvakrát – v piatok 8. a 15. marca. Minulý týždeň prišlo na bratislavské Námestie SNP približne 60-tisíc ľudí.

Odporúčame:
Foto: Desaťtisíce ľudí na proteste Za slušné Slovensko kričalo „Béla luhár“ aj „Nie Ficolandii“

Predstavitelia Za slušné Slovensko presadzujú dve hlavné požiadavky – prvou je vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a vyšetrenie všetkých káuz, na ktorých Ján Kuciak pracoval a druhou je nová dôveryhodná vláda. Odmietajú spájanie s politikou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest Za slušné Slovensko

 

 

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, pochod „Za slušné Slovensko“, politická kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Zhromaždenie Za slušné Slovensko nebude, organizátori zakladajú občiansku platformu © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2018