Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú pokračovať, ak Drucker neodvolá Gašpara

370880_imgl3564 676x451.jpg

BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Protestné zhromaždenia Za slušné Slovensko budú pokračovať, ak nový minister vnútra Tomáš Drucker neodvolá policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Informovali o tom organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko, ktorých zástupcovia z rôznych miest sa stretli na rokovaniach o ďalších krokoch občianskej iniciatívy a vznikajúcej platforme Za slušné Slovensko.

Nezávislá kontrola polície

„Ak pán Drucker nezačne okamžite konať, neodvolá pána Gašpara, budeme opätovne stáť na námestiach a využívať ďalšie iné formy občianskeho tlaku,“ uviedli vo vyhlásení.

Odporúčame:
Drucker je svojprávna osoba a dokáže sa rozhodovať sám, nátlak Kaliňáka v súvislosti s Gašparom vylúčil

Zároveň vyjadrili odhodlanie pokračovať vo vyvíjaní tlaku občianskej verejnosti, ak minister Drucker nezačne od začiatku robiť presvedčivé systémové zmeny, ktoré umožnia vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ako aj káuz, na ktoré Ján Kuciak poukázal. Požadujú tiež odpolitizovanie a nezávislú kontrolu polície.

Založenie občianskej platformy

Informovali tiež, že sa rozhodli založiť občiansku platformu Za slušné Slovensko, ktorej cieľom je motivovať ľudí, aby sa zapájali do verejného života, aktívne sa občiansky angažovali a nebáli sa nahlasovať korupciu. Platforma bude občianska, celoslovenská a o jej plánoch a programe budú informovať v krátkom čase.

Organizátori tiež zdôraznili, že ohlásené protestné zhromaždenia pred Národnou radou Slovenskej republiky 26. marca ani iniciatíva za zber podpisov za referendum o predčasných voľbách nie sú aktivitami iniciatívy Za slušné Slovensko.

Viac k témam: Ján Kuciak, pochod „Za slušné Slovensko“, politická kríza, Tibor Gašpar, Tomáš Drucker, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú pokračovať, ak Drucker neodvolá Gašpara © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2018