Ženu odsúdili v Teheráne na dva roky väzenia, na verejnosti si zložila šatku z hlavy

369390_thinkstockphotos 666939728 676x451.jpg

TEHERÁN 7. marca (WebNoviny.sk) – Iránku, ktorá si v decembri v Teheráne na verejnosti zložila z hlavy šatku, odsúdili na 24 mesiacov väzenia. Informoval o tom v stredu teheránsky prokurátor, ktorého citovala polooficiálna iránska tlačová agentúra Tasnim. Prokurátor Abbás Džafari

Dolatabadi sa vyjadril, že žena, ktorej meno neuviedli, si zložila šatku z hlavy na teheránskej ulici Engheláb, aby „povzbudila skazenosť“. Ženám, ktoré si na verejnosti nezakryjú vlasy, v Iráne zvyčajne ukladajú podstatne kratšie tresty väzenia, a to maximálne dva mesiace, a pokutu 25 dolárov.

Odporúčame:
Palestínskej tínedžerke hrozí väzenie, pred svojím domom vyfackala dvoch izraelských vojakov

Vo februári iránska polícia zatkla 29 žien, ktoré si zložili šatky v rámci kampane proti noseniu hidžábu známej pod názvom „Biele stredy“. Podľa polície na skladanie šatiek z hlavy každú stredu podnecuje kampaň podporovaná zahraničnou satelitnou televíziou, ktorá vysiela v perzskom jazyku.

Viac k témam: hidžáb, Irán, súd, Teherán, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ženu odsúdili v Teheráne na dva roky väzenia, na verejnosti si zložila šatku z hlavy © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2018