Ženu a jej údajného milenca rodina mučila a zavraždila

Všetci traja zatknutí príbuzní priznali, že Bíbí a Muchtára zabili, pretože mali podľa ich presvedčenia ľúbostný vzťah.ISLAMABAD 15. septembra (WebNoviny.sk) – Pakistanská polícia vo štvrtok oznámila, že zatkla otca, manžela a brata ženy, ktorá bola samozvaným rodinným súdom mučená a obesená spolu so svojím údajným milencom. Informuje o tom agentúra AP.

Matku troch detí Chálidu Bíbí a jej domnelého priateľa, 21-ročného Muhammada Muchtára, zavraždili vo štvrtok v dedine Miján Čannún vo východopakistanskej provincii Pandžáb v rámci tzv. vraždy zo cti.

Odporúčame:

Nočná zrážka vlakov v Pakistane stála život šiestich ľudí

Všetci traja zatknutí príbuzní priznali, že Bíbí a Muchtára zabili, pretože mali podľa ich presvedčenia ľúbostný vzťah. Viac k celému prípadu polícia nepovedala.

V Pakistane sú každý rok – často vlastnými príbuznými – zavraždené stovky žien za to, že sa vo veciach lásky a manželstva vzoprú želaniam svojej rodiny.

Vražda zo cti je neodôvodniteľnou vraždou aj v islamskom práve šaría. V niektorých kultúrach však ide o miestny zvyk praktizovaný bez ohľadu na názor islamského či svetského trestného práva.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016