Žena si zabila štyri deti aj manžela, krátko nato zavolala na políciu

ATLANTA 7. júla (WebNoviny.sk) – Pred súd v Atlante v americkom štáte Georgia v piatok predstúpi žena, obvinená z úmyselného zabitia svojich štyroch detí a manžela.

Tridsaťtriročná Isabel Martinez skutok údajne vykonala vo štvrtok v ich spoločnom dome v Atlante, krátko nato sama zavolala na políciu a udala sa.

Odporúčame:
Farmár zabil priateľa svojej dcéry a pochoval ho pri hnojisku

Motívy jej konania zatiaľ nie sú známe. Jej piate dieťa, deväťročná dcéra, síce prežilo, ale utrpelo zranenia a jeho stav je podľa lekárov vážny.

„Je to strašný zločin, nielen smerom k obetiam, ale aj širšej rodine, susedom a komunite. Nikto nedokáže pochopiť, čo môže človeka primäť k zabitiu svojich nevinných detí a manžela,“ citujú médiá stanovisko miestnej polície.

Ako píše agentúra Associated Press, odborníci majú na túto problematiku iný názor a uvádzajú, že takéto činy nie sú až také ojedinelé, ako by sa mohlo zdať. Psychologička Cheryl Meyer, ktorá o tejto problematike dokonca napísala knihu, napríklad tvrdí, že zabitie dieťaťa matkou sa udeje na svete každý tretí deň, a to ide iba o známe prípady.

Viac k témam: krimi, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena si zabila štyri deti aj manžela, krátko nato zavolala na políciu © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2017