Zdaňovanie gastrolístkov a príspevku na stravu sa zrovnoprávňuje, začali platiť aj ďalšie zmeny

476303_gettyimages 869301542 676x451.jpg

2.1.2022 (Webnoviny.sk) – Podnikatelia už nebudú musieť preukazovať výšku stravného daňovým dokladom. Vyplýva to z novely zákona o dani z príjmov, ktorá nadobudla účinnosť od 1. januára tohto roka.

Klesá však suma, ktorú si môžu podnikatelia uplatniť ako výdavok v daňovom priznaní.

Šesť novelizačných článkov vypustili

Kým vlani si podnikatelia mohli do daňových výdavkov zahrnúť a zdokladovať stravné vynaložené za každý odpracovaný deň v sume 5,10 eura, po novom to bude bez akéhokoľvek dokladovania už len suma 2,81 eura na deň.

Novelou zákona sa od januára zrovnoprávňuje zdaňovanie stravovacích poukážok a finančných príspevkov na stravovanie. Z pôvodného návrhu sa však vypustilo šesť zo siedmich novelizačných článkov.

Spravodlivosť zostáva zachovaná

„Veci, na ktorých nebola zhoda na ministerstvách, z pôvodného návrhu vyraďujeme,“ povedal v októbri minulého roka v pléne parlamentu poslanec za stranu SaS Marián Viskupič.

V schválenom legislatívnom návrhu však podľa neho zostáva nastavenie spravodlivosti medzi gastrolístkom a finančným príspevkom na stravovanie. „Gro zostáva a ďalšie veci, verím, že v budúcnosti budú na stole,“ dodal.

Viac k témam: Daň z príjmov, Gastrolístky, Príspevok na stravu
Zdroj: Webnoviny.sk – Zdaňovanie gastrolístkov a príspevku na stravu sa zrovnoprávňuje, začali platiť aj ďalšie zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2022