Zarobiť milión rýchlejšie ako Messi – ide to aj na Slovensku

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako dlho by ste museli pracovať, aby ste sa stali milionármi? My áno. A čísla nie sú vôbec priaznivé. Priemerný Slovák by musel chodiť do práce po dobu 125 rokov, a pritom by nesmel minúť ani cent. A to je vskutku nemožné.

Niektorí sú na tom „lepšie“, iní horšie. Napríklad taká predavačka v potravinách by si celú svoju výplatu musela odkladať až 193 rokov, aby sa mohla nazvať milionárkou. A čo taký vodič autobusu? Odjazdiť za volantom viac než 300 tisíc hodín, výdavky hradiť z platu manželky a milión je doma za necelých 147 rokov. Ba dokonca ani taký lekár by to za svoj život zrejme nestihol. Oveľa lepšie sú na tom vrcholoví športovci. Najlepším futbalistom z našej ligy stačí na miliónový zárobok „odkopať“ jedno desaťročie, priemerný hráč hokejovej NHL má zarobené za necelý rok.

Ako však prekonať aj tých najúspešnejších? Napríklad slávnemu Lionelovi Messimu to trvá len týždeň, no vám na to postačí i necelá hodina. So žrebom Hra o Niké sa v novej TV šou na Markíze môže stať milionárom úplne každý. Prvá šanca prichádza už budúcu nedeľu o 17.00, tak buďte pri tom a nečakajte ďalšie storočie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2016