Záplavy v Číne si už vyžiadali viac ako 180 ľudských životov

Záplavy celkovo postihli 33 miliónov ľudí v 26 čínskych provinciách. Podľa tamojších úradov je doposiaľ nezvestných najmenej 45 ľudí.Peking 4. júla (WebNoviny.sk) – Vyše 180 ľudí zahynulo v uplynulých dňoch pri záplavách, ktoré v oblastiach pozdĺž čínskej rieky Jang-c’-ťiang spôsobili prívalové dažde. Informovali o tom v pondelok čínske úrady a médiá, citovala ich spravodajská stanica BBC.

V siedmich čínskych provinciách napadlo v uplynulých dňoch 10-50 cm zrážok, pričom búrkový systém s rozsahom približne 1600 kilometrov sa momentálne presúva zo strednej do južnej časti Číny.

Záplavy celkovo postihli 33 miliónov ľudí v 26 čínskych provinciách. Podľa tamojších úradov je doposiaľ nezvestných najmenej 45 ľudí. Zatopené sú aj mnohé železničné trate a cesty. Dovedna sa zrútilo približne 56.000 budov a evakuovaných bolo asi 1,5 milióna ľudí, uvádza denník South China Morning Post.

Medzi obeťami je aj 23 osôb, ktoré zahynuli po zosuvoch pôdy v hornatej provincii Kuej-čou a tiež osem osôb, ktoré usmrtila zrútená budova v meste Wu-chan v provincii Chu-pej. Výdatné dažde predpovedajú tamojší meteorológovia na juhu a západe Číny až do

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016