Zakladateľ Facebooku Zuckerberg chce kúpiť Tottenham, majiteľov nezaujíma ani miliarda libier

LONDÝN 15. júla (WebNoviny.sk) – Zakladateľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg chce vstúpiť do sveta futbalu. Britské médiá v minulých dňoch priniesli informácie o tom, že rozprávkovo bohatý Američan má záujem kúpiť prostredníctvom jednej zo svojich firiem londýnsky klub Tottenham Hostpur. Tridsaťtriročný podnikateľ si vraj na túto transakciu vyčlenil až miliardu libier.

Podľa denníka The Times však súčasný vlastník „kohútov“ Joe Lewis označil túto sumu za nízku a jeho očakávania sú dvakrát vyššie. Londýnčania medzičasom popreli akékoľvek tvrdenia o tom, že by malo dôjsť k predaju klubu. „Vedenie Tottenhamu nevedie žiadne rokovania týkajúce sa ponuky na odkúpenie klubu,“ cituje web soccerway.com výňatok z oficiálneho stanoviska „Spurs“.

Klub zo severu britskej metropoly je aktuálny vicemajster Premier League a predstaví sa v skupinovej fáze tohtosezónnej edície Ligy majstrov. Domovom mužstva trénera Mauricia Pochettina v ročníku 2017/2018 bude štadión Wembley.

V „kolíske futbalu“ je v ostatných rokoch moderným trendom, že zahraniční biznismeni investujú svoje peniaze do popredných klubov. V inej londýnskej značke FC Chelsea má svoj vplyv už viac ako desaťročie ruský miliardár Roman Abramovič, arabský šejk Mansour Al-Nahyan vlastní Manchester City a Thajčan Vichai Srivaddhanaprabha disponuje majoritným podielom v Leicestri City.

Viac k témam: facebook, futbal, Mark Zuckerberg, Tottenham Hotspur
Zdroj: Webnoviny.sk – Zakladateľ Facebooku Zuckerberg chce kúpiť Tottenham, majiteľov nezaujíma ani miliarda libier © SITA Všetky práva vyhradené.

15. júla 2017