Záhada pokladníka slovenského hokejového tímu je vyriešená

Viacerí slovenskí hokejisti v nedeľu dosiahli jubileá, či už v počte reprezentačných štartov alebo gólov.PETROHRAD 9. mája (WebNoviny.sk) – Od nedeľňajšieho večera až do pondelkového poludnia trvala záhada s pokladníkom v kabíne slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Rusku. Po triumfe nad Francúzmi kapitán Andrej Sekera informoval, že funkcia pripadla Tomášovi Hrnkovi, no ten o ničom nevedel ešte ani po pondelkovom tréningu.

„Pýtal som sa Andreja Sekeru na to, či som pokladník. On si myslel, že som ním ja, ale napokon je to Paľo Skalický. Ten to robil už predtým,“
prezradil 24-ročný stredný útočník. Otázka tímového pokladníka vyvstala po nedeľňajšom triumfe Slovákov nad Francúzmi 5:1, keďže premiérový gól na MS dosiahol Martin Bakoš, prvý reprezentačný gól strelil Christián Jaroš a Michal Sersen zaokrúhlil počet štartov v národnom mužstve na 100. „Vyzerá to tak, že to Paľo trochu podceňuje. Myslím si, že teraz sa dostane pod tlak, aby k tomu pristúpil zodpovednejšie,“ doplnil Tomáš Hrnka.

Jedným z tých, ktorí by mali prispieť do kasičky, je aj obranca Dominik Graňák, ktorý v nedeľu v 160. súboji v národnom tíme skóroval desiatykrát. „Zatiaľ odo mňa nikto nič nepýtal, ja však veľmi rád prispejem,“ poznamenal najstarší hráč v slovenskom výbere. Tridsaťdvaročný bek si na šampionát pribalil nejakú literatúru o financiách, preto by mohol byť pokladníkom aj on. „Na túto funkciu je lepšie byť veľký a silný, nie ekonomicky vzdelaný. Tomáš Hrnka či Paľo Skalický to spĺňajú,“ poznamenal s úsmevom Graňák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2016