Záchranári ukončili pátranie po nezvestných turistoch vo Švajčiarsku

350477_avaja iarsko 640x420.jpg

BERLÍN 26. augusta (WebNoviny.sk) – Švajčiarska polícia pozastavila na neurčitý čas pátranie po ôsmich nezvestných ľuďoch, ktorí sa stratili počas prvého z dvoch zosuvov pôdy, ktoré tento týždeň zasiahli obec Bondo na východe krajiny.

Odporúčame:
Hurikán Harvey dorazil do Texasu, sprevádza ho veľmi silný vietor

„Všetko nasvedčuje tomu, že nezvestné osoby boli v oblasti prvého zosuvu pôdy, ku ktorému došlo v stredu,“ uviedla hovorkyňa policajného zboru v kantóne Graubünden Sandra Scianguetta. Po štyroch občanoch Nemecka, dvoch Švajčiaroch a dvoch rakúskych občanoch pátralo viac ako 100 príslušníkov záchranných služieb. Turisti sa vydali na cestu samostatne alebo v skupinách a predpokladá sa, že boli v oblasti, kde došlo k zosuvu pôdy, píše agentúra AP.

Odporúčame:
Video: Zadržali tínedžera, ktorý sa pokúšal z Mexika prepašovať tigrie mláďa

Druhý raz sa na Bondo, ktoré v tom čase úrady uzavreli a tamojších obyvateľov evakuovali, pôda zosunula v piatok. Pravdepodobnosť ďalších zosuvov kameňov a bahna, ktoré pre záchranárov predstavujú nebezpečenstvo pri pátraní, bolo dôvodom, prečo sa ho polícia rozhodla pozastaviť, vysvetlila Scianguetta.

Viac k témam: Švajčiarsko, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Záchranári ukončili pátranie po nezvestných turistoch vo Švajčiarsku © SITA Všetky práva vyhradené.

26. augusta 2017