Záchranári ratovali dvoch turistov, uviazli na hrebeni neďaleko hrany pod Veľkým Kriváňom

370267_hzs.jpg

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – V sobotu krátko pred 23:00 požiadali záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) o pomoc dvaja turisti poľskej národnosti.

Ako horskí záchranári uvádzajú na svojej internetovej stránke, vo veľmi nepriaznivých poveternostných podmienkach uviazli na hrebeni neďaleko hrany pod Veľkým Kriváňom v smere na Pekelník v Malej Fatre.

Odporúčame:
Lavína v Tatrách strhla dvoch horolezcov, jeden neprežil

„Na základe získaných GPS súradníc odišli Poliakom na pomoc záchranári HZS z Oblastného strediska Malá Fatra, ktorí sa do Snilovského sedla vyviezli pomocou mimoriadne spustenej lanovky. Odtiaľ pokračovali pozemne k turistom, ktorých úspešne lokalizovali,“ uvádza HZS.

Vyčerpaným a podchladeným mužom, otcovi so synom vo veku 46 a 23 rokov poskytli prvú pomoc, zateplili ich, podali im teplé tekutiny a keď sa cítili lepšie, začali s nimi postupovať späť do Snilovského sedla. „Lanovkou boli zvezení do Vrátnej a následne terénnym vozidlom do Domu HZS, kde bola záchranná akcia o druhej hodine ráno ukončená,“ dodávajú záchranári.

Viac k témam: HZS Horská záchranná služba, Malá Fatra
Zdroj: Webnoviny.sk – Záchranári ratovali dvoch turistov, uviazli na hrebeni neďaleko hrany pod Veľkým Kriváňom © SITA Všetky práva vyhradené.

18. marca 2018