Začal sa proces delenia Princovho majetku

Legendárny hudobník podľa jeho sestry nezanechal poslednú vôľu. Súd sa však uzniesol, že sa zatiaľ iba nenašla.
BRATISLAVA 3. mája (WebNoviny.sk) – Súd v okrese Carver v štáte Minnesota začal v pondelok proces delenia majetku zosnulého speváka a hudobníka Princa. Legendárny interpret podľa jeho sestry Tyky Nelson nezanechal po sebe poslednú vôľu, no sudca Kevin Eide počas pojednávania vyhlásil, že sa dokument zatiaľ iba nenašiel. Zároveň za dedičov , ak sa posledná vôľa nenájde, uznal okrem Nelson aj Princových piatich nevlastných súrodencov. Podľa zákonov štátu Minnesota by si potom majetok mali rozdeliť rovnakým dielom.

Presnú hodnotu Princovho majetku úrady ani rodina neuviedli. Podľa jeho prvého manažéra Owena Husneyho má však ísť o sumu vyššiu než 500 miliónov dolárov (v prepočte približne 443 miliónov eur). V súčasnosti na majetok dohliada banka Bremer, ktorá s Princom dlhé roky spolupracovala. Súd jej túto úlohu určil po tom, čo Nelson inštitúciu navrhla za vykonávateľa, ktorý sa postará o dedičské konanie. Sama pritom požiadala, aby ju súd vymenoval za správkyňu Princovej pozostalosti.

Odporúčame:

Spevák Prince nespáchal samovraždu, naznačila pitva

Telo zosnulého Princea spopolnili, miesto uloženia je tajné

Prince nenapísal poslednú vôľu, dediť by mali jeho súrodenci

Telo rodáka z Minneapolisu v štáte Minnesota našli 21. apríla vo výťahu v jeho dome v Chanhassene. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili a následne sa v Paisley Park Studios v spomínanom Chanhassene uskutočnila posledná rozlúčka s hudobníkom, ktorý sa dožil 57 rokov. Neskôr úrady informovali, že v Princovom dome našli lieky proti bolesti, ktoré sú dostupné na lekársky predpis. Kancelária šerifa v Carver County sa následne skontaktovala s Národným úradom pre kontrolu obchodu s drogami (DEA), ktorý sa zapojí do vyšetrovania v prípade, ak by spomínané lieky súviseli so smrťou speváka. DEA však dosiaľ nevyvinula žiadnu aktivitu, keďže výsledky toxikologických testov zatiaľ nie sú známe.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 do muzikantskej rodiny. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r’n’b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek.

Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let’s Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O‘ The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O’Connor. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters, webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. mája 2016