Za požiarom v muničnom sklade nebola zahraničná sabotáž, prokurátor poprel tieto tvrdenia

353666_ukraine_ammunition_blast_76264 1057b7972b934886adfcab6963eedcd8 640x420.jpg

MOSKVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Hlavný ukrajinský vojenský prokurátor vyvrátil správy o tom, že by požiar v muničnom sklade v Kalynivke, ktorý zničil množstvo munície ukrajinskej armády, bol zahraničnou sabotážou. Anatolij Matios sa tak vyjadril vo štvrtok, čím poprel skoršie tvrdenia premiéra Volodymyra Hrojsmana.

Odporúčame:
Foto: V Kalynivke horela munícia, požiar vyšetrujú ako sabotáž (aktualizované)

Prokurátor uviedol, že vyšetrovatelia prípad preverujú ako možnú nedbanlivosť, zneužitie moci alebo sabotáž zo strany tých, ktorí mali oprávnenie manipulovať s muníciou. Matis zároveň dodal, že vyšetrovatelia už zistili, že v čase incidentu nefungoval v sklade protipožiarny alarm a tamojšie bezpečnostné sily mali nedostatok zamestnancov.

Požiar vypukol v noci z utorka na stredu a podľa miestnych médií zničil 188-tisíc ton munície vrátane rakiet do ukrajinských raketových systémov Grad. V dôsledku ohňa museli z Kalynivky, vzdialenej približne 190 kilometrov na juhozápad od Kyjeva, evakuovať viac ako 30-tisíc ľudí. Obete ani zranenia v dôsledku požiaru nie sú hlásené.

 

Odporúčame:
Vo Švédsku bojujú s požiarom mešity, v minulosti ju využívali Svedkovia Jehovovi

Premiér Volodymyr Hrojsman sa v stredu po mimoriadnom rokovaní vlády v súvislosti s požiarom vyjadril, že Ukrajina je vo vojne a je jasné, že jej nepriatelia „spravia všetko, čo je v ich silách, aby ju oslabili“. Hovorkyňa Ukrajinskej tajnej služby Olena Gitljanska tiež informovala, že prípad vyšetrujú ako sabotáž.

Viac k témam: Anatolij Matios, požiar, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk – Za požiarom v muničnom sklade nebola zahraničná sabotáž, prokurátor poprel tieto tvrdenia © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017