Za hackerským útokom na Bundestag vraj stoja ruskí tajní

Hackeri s prepojením na ruskú vládu môžu údajne byť aj za nedávnym kybernetickým útokom na stranu kancelárky Angely Merkelovej.Berlín 13. mája (WebNoviny.sk) – Aktivity Ruska v oblasti kybernetickej vojny sú čoraz agresívnejšie, varoval v piatok šéf nemeckej kontrarozviedky BfV Hans-Georg Maassen.

Spolkový úrad na ochranu ústavy (BfV) v piatok uviedol, že za dlhodobým ťažením hackerskej skupiny známej pod označením Sofacy/APT 28 stoja s najväčšou pravdepodobnosťou ruské tajné služby.

Odporúčame:

Video: Putin si chcel pozrieť nový džíp, kľučka sa odtrhla

USA posilňujú protiraketový štít v Európe, Rusko pohrozilo

Táto skupina mala okrem iného stáť aj za vlaňajším rozsiahlym hackerským útokom na počítačový systém nemeckého Spolkového snemu. Hackeri s prepojením na ruskú vládu môžu údajne byť aj za nedávnym kybernetickým útokom na stranu kancelárky Angely Merkelovej.

Kontrarozviedka BfV informovala aj o operácii hackerov s označením Sandworm, zameranej voči nemeckým univerzitám, telekomunikačným a energetickým spoločnostiam. Maassen uvádza, že väčšina týchto aktivít je zameraná na získanie rôznych druhov informácií a na špionáž, ruské tajné služby však podľa neho preukazujú aj pripravenosť páchať sabotáže.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. mája 2016