Z vraku potopenej lode s utečencami vytiahli stovky tiel

Tragické nešťastie z apríla 2015 viedlo Európsku úniu k posilneniu záchranných operácií v oblasti Stredozemného mora.Rím 14. júla (WebNoviny.sk) – Telesné pozostatky ďalších 458 obetí katastrofy lode s utečencami, ktorá sa v noci na 19. apríla 2015 potopila v Stredozemnom mori po zrážke s nákladným plavidlom, našli záchranári vo vraku iba nedávno vyzdvihnutej lode, ktorého prehľadávanie sa dnes skončilo. Už skôr talianske orgány našli vo vraku telá 217 obetí.

Informácie priniesol rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF s odvolaním sa na dôstojníka talianskeho námorníctva Nicolu De Feliceho.

Odporúčame:

Mnoho obyvateľov EÚ má voči utečencom stále negatívny postoj

Práve tragické nešťastie z apríla 2015 viedlo Európsku úniu k posilneniu záchranných operácií v oblasti Stredozemného mora medzi pobrežím Líbye a Talianskom. Ide o jednu z hlavných trás, ktorými sa migranti snažia dostať do Európy. Z odhadovaných 800 migrantov na palube prežilo kolíziu iba 28 ľudí.

Rybárske plavidlo dlhé asi 20 metrov využívané prevádzačmi sa potopilo po zrážke s portugalskou nákladnou loďou, ktorej posádka reagovala na núdzový signál a chcela vlastne pomôcť utečencom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júla 2016