Z nahlásenia bomby v RTVS obvinili 41-ročného Jána z Bratislavy

BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Policajti obvinili 41-ročného Ján Z. z Bratislavy z prečinu šírenia poplašnej správy. Obvinený podľa polície v utorok v popoludňajších hodinách nahlásil bombu v priestoroch budovy televízie v Mlynskej doline.

Evakuovali približne 150 ľudí

V utorok krátko po 15:15 prostredníctvom linky 158 polícii oznámili prítomnosť bomby v priestoroch budovy verejnoprávnej televízie v bratislavskej Mlynskej doline.

Odporúčame:
Na Zlatých pieskoch bola nahlásená bomba, podujatie sa prerušilo

Policajti opäť vykonali všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a evakuovali približne 150 osôb. Priestory následne prehľadali so psom vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín, pričom prehliadku ukončili s negatívnym výsledkom.

Jána obvinili

V rámci operatívno-pátracej činnosti policajti v krátkom čase vypátrali muža dôvodne podozrivého z nahlásenia nepravdivej správy, eskortovali ho na policajné oddelenie.

Na podklade zabezpečenej dôkaznej situácie vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 41-ročnému Jánovi Z. z Bratislavy z prečinu šírenia poplašnej správy. Po vznesení obvinenia ho previezli do jednej z bratislavských nemocníc.

Za vedomé oznámenie nepravdivej poplašnej správy a spôsobenie nebezpečenstva vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva hrozí obvinenému v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Viac k témam: bombový poplach, krimi, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Z nahlásenia bomby v RTVS obvinili 41-ročného Jána z Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2017