Z Grécka sa do krajín pôvodu vrátili tisíce migrantov

IOM ponúka utečencom bezpečný návrat pod ochranou bezpečnostných zložiek. Navyše im poskytuje menšiu finančnú pomoc.Atény 1. júla (WebNoviny.sk) – Pre návrat do vlasti z Grécka sa v rámci programu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) rozhodlo 3245 migrantov, ktorým v krajine neudelili azyl. Informovala o tom v piatok hovorkyňa tamojšej kancelárie IOM Christina Nikolauová.

Podľa jej slov sa väčšina zo spomínaných migrantov vrátila už do krajín svojho pôvodu, konkrétne do Afganistanu, Bangladéša, Maroka, Pakistanu, ale aj iných ázijských a afrických štátov.

Odporúčame:

Dánska polícia začala prichádzajúcim utečencom brať peniaze

IOM ponúka utečencom bezpečný návrat pod ochranou bezpečnostných zložiek. Navyše im poskytuje menšiu finančnú pomoc, konkrétne 500 eur, ako prvú pomoc pre nový začiatok vo vlasti, a to krátko pred odletom.

Niekoľko desiatok utečencov sa v uplynulých týždňoch pokúsilo na vlastnú päsť dostať z Grécka do Turecka. Zdroje z gréckej pobrežnej stráže sa domnievajú, že im zrejme pašeráci nasľubovali, že ich cez čiernomorské štáty dostanú do krajín strednej Európy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2016