Z Bieleho domu odišiel aj poradca pre národnú bezpečnosť Sebastian Gorka

350457_sebastian gorka 640x420.jpg

WASHINGTON 26. augusta (WebNoviny.sk) – Z okolia amerického prezidenta Donalda Trumpa odišiel ďalší vysokopostavený činiteľ. Svoju rezignáciu oznámil poradca pre národnú bezpečnosť Sebastian Gorka, spojenec niekdajšieho kontroverzného hlavného stratéga Stevea Bannona. Ako informuje agentúra AP, Biely dom naopak tvrdí, že Gorka nerezignoval, len tam už viac nepracuje.

Odporúčame:
Trumpov zať Kushner sa pokúsi priblížiť Blízky východ k mieru

Gorka bol známy svojimi nekompromisnými názormi týkajúcimi sa prisťahovalectva a terorizmu, ktoré v Bielom dome, ale aj mimo neho, viedli k nezhodám. Predtým ako vstúpil do Trumpovej administratívy pôsobil v konzervatívnom portáli Breitbart News. V Bielom dome bol poradcom pre boj proti terorizmu, pracoval však aj mimo Rady pre národnú bezpečnosť. Čo presne bolo jeho zodpovednosťou však nie je známe.

Od Donalda Trumpa v uplynulých mesiacoch odišlo už viacero vysokopostavených ľudí vrátane hovorcu Bieleho domu Seana Spicera, personálneho šéfa Reincea Priebusa či spomínaného Stevea Bannona, ktorý ohlásil svoj odchod 18. augusta.

Viac k témam: Donald Trump, Sebastian Gorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Z Bieleho domu odišiel aj poradca pre národnú bezpečnosť Sebastian Gorka © SITA Všetky práva vyhradené.

26. augusta 2017