Wozniacka si na Roland Garros nezahrá, nemá doliečený členok

Absencia Dánky znamená, že Slovenka Karolína Schmiedlová je prvá pod čiarou v súvislosti s nasadením.PARÍŽ 17. mája (WebNoviny.sk) – Dánska tenistka s minulosťou jednotky svetového rebríčka WTA vo dvojhre Caroline Wozniacka sa odhlásila z druhého grandslamového turnaja sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (22. mája – 5. júna).

Nestihla si doliečiť zranenie pravého členka. Informáciu o absencii miestnej štvrťfinalistky zo sezóny 2010 a dvojnásobnej finalistky rovnako hodnotných newyorských US Open (2009, 2014) prinieslo twitterové konto medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska.

Odporúčame:

V kvalifikácii Roland Garros sa darilo slovenským tenistkám

Slovák Martin sfúkol Langera v kvalifikácii Roland Garros

Keďže Wozniacka stornovala svoj štart až po začiatku kvalifikačných bojov, v žrebe ju zastúpi tzv. lucky loserka. Absencia Dánky zároveň znamená, že Slovenka Karolína Schmiedlová je prvá pod čiarou v súvislosti s nasadením.

Dvadsaťpäťročná momentálne 34. hráčka renkingu Wozniacka predtým absentovala na prestížnych antukových turnajoch v Madride a Ríme. Už vtedy sa začali potvrdzovať odhady, že možno bude pre indispozíciu, ktorú utrpela 7. apríla na tréningu, chýbať v súťažnom dianí minimálne 6 týždňov. Pre Ekstrabladet to priebežne predznamenal jej manažér Mikkel Nissen.

Wozniacka pôvodne oznámila len neprítomnosť 13. – 16. apríla na turnaji II. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie 2016 reprezentačných družstiev žien v egyptskej Káhire a na následnom individuálnom podujatí v tureckom Istanbule. Severanka s poľskými koreňmi nedávno nadviazala spoluprácu s českým koučom Davidom Kotyzom, do januára trénerom krajanky Petry Kvitovej.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2016