Wiggins sa hnevá na obvinenia z dopingu, zlomyseľné správy ničia jeho povesť

369220_britain_cycling_wiggins_injured 5a8932dea18c42fd8db350dab73773e5 676x476.jpeg

LONDÝN 6. marca (WebNoviny.sk) – Niekdajší britský cyklista Bradley Wiggins rázne poprel obvinenia z užívania zakázaných látok. Víťaz Tour de France v roku 2012 označil správy za zlomyseľné a myslí si, že ničia jeho povesť.

Tieto obvinenia sú najhoršie, aj keby som niekoho zavraždil, mal by som väčšie práva. Takto nemôžem robiť nič. Je to zlomyseľné a niekto sa pokúša nahádzať na mňa špinu,“ rozčertil sa 37-ročný Wiggins v emotívnej obhajobe pre BBC.

Odporúčame:
Bradley Wiggins bral zakázanú látku na zvýšenie výkonnosti, tvrdí britský parlamentný výbor

Britský parlamentný výbor šokoval v pondelok tvrdením, že Wiggins užíval pred triumfom na Tour de France kortikosteroidy, aby zvýšil svoju výkonnosť v príprave. Zákonodarcovia takisto obvinili v dopingovej vyšetrovacej správe tím Sky, že prekročil „etickú líniu“ pri presadzovaní nulovej tolerancie. Vedenie tímu mu malo vybaviť výnimku na užívanie kortikosteroidov zo zdravotných dôvodov, ale cyklista užívalúmyselne priveľké množstvo týchto steroidných hormónov vzhľadom na svoju hmotnosť, aby získal výhodu voči ostatným jazdcom v pelotóne.

Nikdy sme žiadnu etickú líniu neprekročili,“ povedal rodák z belgického Gentu a dodal, že medikamentami nechcel zvýšiť svoju výkonnosť a užíval ich na astmu, ktorú mu diagnostikovali v roku 2003.

Viac k témam: Bradley Wiggins, cyklistika, doping
Zdroj: Webnoviny.sk – Wiggins sa hnevá na obvinenia z dopingu, zlomyseľné správy ničia jeho povesť © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2018