Weiratherová obhájila malý glóbus, Vlhová super G v Aare vynechala

370048_tina weiratherova 676x471.jpg

AARE 15. marca (WebNoviny.sk) – Tina Weiratherová z Lichtenštajnska obhájila malý krištáľový glóbus za sezónne prvenstvo v hodnotení superobrovského slalomu vo Svetovom pohári v alpských lyžiarskych disciplínach.

K celkovému triumfu jej stačila šiesta priečka vo štvrtkových finálových pretekoch vo švédskom Aare. Švajčiarka Lara Gutová, jej jediná konkurentka a druhá žena v klasifikácii, spadla tesne po štarte.

„Bola som nervózna. Na štarte nebola televízna obrazovka, takže som ostatné dievčatá sledovala iba z mobilu. Videla som, že mnohé mali problémy, tak som išla radšej na istotu, to ma trochu brzdilo. Zisk glóbusu je pre mňa na úrovni olympijskej medaily,“ cituje Weiratherovú portál laola1.at.

Odporúčame:
Vonnovej nepomohol triumf v Aare k malému glóbusu, Vlhovej chýbalo deväť stotín na body

Štvrtkové super G ovládla Talianka Sofia Goggiová, držiteľka malého glóbusu v zjazde, časom 1:07,92 min. Na druhom mieste skončila Viktoria Rebensburgová z Nemecka s mankom 32 stotín sekundy. Na pódiu sa tiež predstavila Američanka Lindsey Vonnová. Zlatá medailistka zo zimných olympijských hier v Pjongčangu, Češka Ester Ledecká, preteky nedokončila.

Odporúčame:
Petra Vlhová vynechá super G v Aare, radšej dobre potrénuje na slalom

Slovensko na štarte nemalo zastúpenie, Petra Vlhová sa po stredajšom 17. mieste v zjazde rozhodla vynechať super G. Dvadsaťdvaročná Vlhová v stredu priebežne prišla o tretiu pozíciu v boji o veľký krištáľový glóbus, ktorého istou majiteľkou po roku opäť je Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá sa vo štvrtok tiež nepredstavila. Jej slovenská súperka bude mať ešte dve príležitosti na to, aby vylepšila svoje postavenie, a to v disciplínach, ktoré jej idú najlepšie. Ženský slalom v Aare sa bude jazdiť v sobotu 17. marca a obrovský slalom o deň neskôr.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

Aare

Super G žien: 1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:07,92 min, 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,32 s, 3. Lindsey Vonnová (USA) +0,53, 4. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,75, 5. Federica Brignoneová (Tal.) +0,93, 6. Tina Weiratherová (Licht.) +1,08

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 37 z 39 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová USA) 1673 bodov – istá víťazka veľkého glóbusu, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 1088, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 977, 4. Sofia Goggiová (Tal.) 958, 5. Tina Weiratherová (Licht.) 887, 6. Petra Vlhová (SR) 864, … 102. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 22, 130. Barbara Kantorová (SR) 3

Konečné poradie vo Svetovom pohári v hodnotení super G (po 8 pretekoch): 1. Tina Weiratherová (Licht.) 461, 2. Lara Gutová (Švaj.) 375 bodov, 3. Anna Veithová (Rak.) 339, 4. Michelle Gisinová (Švaj.) 313, 5. Sofia Goggiová (Tal.) 311, 6. Federica Brignoneová (obe Tal.) 296

Viac k témam: Sofia Goggiová, Svetový pohár v alpskom lyžovaní, Tina Weiratherová, zimné športy, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Weiratherová obhájila malý glóbus, Vlhová super G v Aare vynechala © SITA Všetky práva vyhradené.

15. marca 2018