Weinsteinov žalobca a stúpenec #MeToo odstúpil z funkcie, sám bol obvinený z násilia na ženách

374716_schneiderman_sexual_misconduct_68655 60ebdb3a4ab4441cb48370ea2f516b06 676x513.jpg

NEW YORK 8. mája (WebNoviny.sk) — Newyorský generálny prokurátor Eric Schneiderman, ktorý v októbri spustil vyšetrovanie producenta Harveyho Weinsteina obvineného zo znásilnení, odstúpil zo svojej funkcie. Stalo sa tak po tom, čo ho štyri ženy, s ktorými mal intímny vzťah, obvinili z fyzického násilia. Vyjadrenia žien zverejnil v pondelok časopis The New Yorker.

Ženy tvrdia, že ich Schneiderman opakovane udieral, často po pití alkoholu, bez ich súhlasu. Okrem toho ich údajne škrtil, slovne urážal a zastrašoval. Žiadna zo žien nepodala oznámenie na polícii, ale museli po fyzických útokoch vyhľadať lekárske ošetrenie a povedali o tomto zaobchádzaní aj blízkym osobám.

Odporúčame:
Tínedžerka v Indii odmietla ponuku na sobáš, mladý muž ju za to znásilnil a podpálil

Šesťdesiattriročný prokurátor obvinenia poprel, ale rozhodol sa vzdať funkcie. Rýchly pád demokrata je o to zarážajúcejší, že sa staval do pozície obrancu žien pred mužmi zneužívajúcimi svoju moc. Bol tiež hlasným stúpencom iniciatívy #MeToo bojujúcej proti sexuálnym útokom.

Schneiderman zažaloval vo februári Weinsteina a jeho filmovú spoločnosť The Weinstein Company za to, že nedokázala ochrániť svojich zamestnancov pred producentom.

Viac k témam: Eric Schneiderman, Harvey Weinstein, násilie na ženách, sexuálne zneužívanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Weinsteinov žalobca a stúpenec #MeToo odstúpil z funkcie, sám bol obvinený z násilia na ženách © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2018