Vždy som cítil, že som výnimočný, vyhlásil Cristiano Ronaldo

Najväčším potešením na ihrisku je pre Cristiana Ronalda samotný futbal.MADRID 4. mája (WebNoviny.sk) – Portugalský futbalový útočník v službách španielskeho Realu Madrid Cristiano Ronaldo je presvedčený, že história si ho bude pamätať ako jedného z najlepších hráčov.

„Nepochybujem, že mám svoje miesto vo futbalovej histórii. Či sa to niekomu páči alebo nie, čísla hovoria za seba,“ uviedol C. Ronaldo v rozhovore pre web Európskej futbalovej únie (UEFA) a pokračoval: „Budem tam spolu s ostatnými. Vlastne som si istý, že už teraz som nezmazateľne v dejinách.“

Odporúčame:

Video: Bayern doma vyhral, o trofej sa však pobije Atlético

Médiá o výhre Atlética: Bayern zavraždili, treble nebude

Stále veril vo svoj talent a potenciál

Niekdajší hráč Sportingu Lisabon a Manchestru United na začiatku svojej kariéry nevzhliadal k futbalovým ikonám toho obdobia. „Úprimne, nikdy som sa nepozeral na hráča s tým, že chcem byť ako on. Vždy som uvažoval viac smerom do budúcnosti. Určitými vzormi pre porovnanie boli Fernando Couto, Rui Costa a Luís Figo, veľké postavy portugalského futbalu,“ skonštatoval ofenzívny líder Realu Madrid a doplnil: „Vždy som cítil, že som výnimočný; už vtedy, keď som začínal v Sportingu. Cítil som, že skôr či neskôr budem hráčom top úrovne. Nikdy som si nemyslel, že to príde tak skoro, pripravoval som sa však na to, pretože, ako som povedal, mal som talent. Stále som tvrdo pracoval a veril vo svoj potenciál.“

Najväčším potešením na ihrisku je pre Ronalda samotný futbal. „Áno, o tom to je – robiť to, čo máte radi. Robiť to dobre, užívať si to a prinášať tiež radosť fanúšikom. Snažiť sa skórovať – diváci vždy chcú dobrý zápas a góly. A to je moja práca,“ povedal 31-ročný Portugalčan, ktorý má na svojom konte rekordných 93 gólov v Lige majstrov a aj v tejto sezóne má stále šancu, že zdvihne nad hlavu prestížnu „ušatú“ trofej – Real v stredu privíta na Štadióne Santiaga Bernabéua v semifinálovej odvete anglický Manchester City (prvý zápas 0:0).

V Lige majstrov chce ďalšie víťazstvá

V utorok do milánskeho finále prenikol cez Bayern Mníchov mestský rival „bieleho baletu“ Atlético. Ak bude jeho súperom kráľovské mužstvo z Pyrenejského polostrova, bola by to repríza predvlaňajšieho lisabonského finále, v ktorom Real zdolal Atlético 4:1 po predĺžení, hoci ešte pred nadstaveným časom prehrával.

„Je pre mňa česť byť najlepším strelcom histórie Ligy majstrov. Veľmi ma to teší. Je to špeciálna súťaž, Real Madrid ju miluje. Mal som šťastie, že som v nej už dvakrát triumfoval – samozrejme, chcem pridať ďalšie víťazstvá, najlepšie ešte v tejto sezóne. Fanúšikovia milujú Ligu majstrov a ja tiež, pretože je výnimočná,“ uzavrel Cristiano Ronaldo.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. mája 2016