Výtržnosti v Kapitole majú ďalší obeť. Zomrel policajt, ktorý zasahoval voči demonštrantom

455006_pictures_of_the_week_photo_gallery north_america_77389 c4bde15a679a4c64aa8cd3251e06b590 676x451.jpg

8.1.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia amerického Kapitolu oznámila, že po zásahu pri stredajších nepokojoch zomrel jeden z jej policajtov. Brian D. Sicknick vo štvrtok podľahol zraneniam, ktoré utrpel vo výkone služby, keď sa dostal do fyzického stretu s demonštrantmi, uvádza vo vyhlásení.

Sicknick zasahoval, keď priaznivci dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa vtrhli do Kapitolu, keď Kongres rátal hlasy Zboru voliteľov, aby potvrdil víťazstvo novozvoleného prezidenta Joea Bidena. Keď sa potom vrátil do kancelárie, skolaboval. Previezli ho do nemocnice a tam neskôr zomrel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Útok podporovateľov Trumpa na Kapitol (fotografie)

Úmrtie policajta budú vyšetrovať Metropolitná polícia, kapitolská polícia, pre ktorú pracoval od roku 2008, aj federálne orgány.

Okrem policajta si nepokoje vyžiadali ďalších štyroch mŕtvych. Prvou obeťou násilnej okupácie budovy bola žena, ktorú zastrelili policajti. Ďalšie tri osoby – jedna žena a dvaja muži, podľahli iným zdravotným problémom.

Viac k témam: demonštrácia, kongres USA, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Výtržnosti v Kapitole majú ďalší obeť. Zomrel policajt, ktorý zasahoval voči demonštrantom © SITA Všetky práva vyhradené.

8. januára 2021