Vyšetrovanie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice intenzívne pokračuje

370473_pochod 7 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky naďalej intenzívne pokračuje. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, prvoradým je zistenie a zaistenie dôkazov slúžiacich na objasnenie veci a potrestanie páchateľa.

„Prezentovanie skutočností, ktoré sú orgánom činným v trestnom konaní známe, ako je dátum a čas úmrtia, počet striel, ktoré zasiahli obete a podobne nie je možné vzhľadom na súčasný stav vyšetrovania, preto nebudeme uvádzať žiadne podrobnosti, aby sa zamedzilo zmareniu alebo sťaženiu objasnenia a vyšetrenia veci,“ povedala Tökölyová.

Odporúčame:
Čižnár zaslal Taliansku návrh na zriadenie medzinárodného vyšetrovacieho tímu v prípade Kuciak

Podľa okolností vyšetrovania trestnej veci bude podľa nej médiám v čase, keď to bude možné, poskytnutá informácia v rozsahu, ktorý nebude brániť ďalšiemu vyšetrovaniu. „Kompetencie príslušných zahraničných orgánov budú vymedzené v pripravovanej dohode o zriadení spoločného vyšetrovacieho tímu,“ dodala.

Reportéra portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zastrelili koncom februára v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Úkladná vražda investigatívneho novinára podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara pravdepodobne súvisí s jeho prácou.

Viac k témam: Ján Kuciak, Úrad špeciálnej prokuratúry
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovanie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice intenzívne pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.

20. marca 2018