Vyšetrovací tím z OSN si vypočuje nahrávky vraždy novinára Chášakdžího

401427_osn 676x425.jpg

ISTANBUL 1. februára (WebNoviny.sk) – Odborníčka na ľudské práva z Organizácie Spojených národov (OSN) a jej tím si vypočujú zvukové nahrávky vraždy saudskoarabského novinára Džamála Chášakdžího.

Vyšetrovanie vraždy

Informujú o tom turecké médiá s odvolaním sa na poradcu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a priateľa zosnulého novinára Yasina Aktaya.

Aktay sa stretol so špeciálnou spravodajkyňou Agnes Callamard a jej tímom expertov, ktorí pricestovali do Turecka v rámci vyšetrovania novinárovej vraždy, a neskôr novinárom povedal, že dostanú prístup k nahrávkam.

Ostatky novinára nenašli

Chášakdžího, ktorý písal pre americký denník The Washington Post články kritizujúce saudskoarabský fundamentalistický režim a osobu korunného princa Muhammada bin Salmána, zavraždili 2. októbra na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule. Jeho ostatky úrady doteraz nenašli.

Odborníci zaoberajúci sa mimosúdnym, súhrnným alebo svojvoľným zabíjaním odídu z Turecka 3. februára. Počas svojej návštevy sa stretli s tureckými ministrami zahraničia a spravodlivosti aj prokurátorom vedúcim vyšetrovanie Chášakdžího vraždy.

Viac k témam: OSN Organizácia spojených národov, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovací tím z OSN si vypočuje nahrávky vraždy novinára Chášakdžího © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2019