Vyjde box set so sólovými singlami Freddieho Mercuryho

Nahrávka Messenger Of The Gods: The Singles bude obsahovať 25 skladieb na siedmich vinylových platniach alebo dvoch CD.BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) – Hudobné vydavateľstvo Mercury Records uvedie 2. septembra na trh box set so všetkými sólovými singlami zosnulého anglického speváka Freddieho Mercuryho, ktorý sa preslávil ako frontman rockovej kapely Queen.

Kolekcia s názvom Messenger Of The Gods: The Singles vyjde pri príležitosti spevákových nedožitých 70. narodenín, ktoré by oslávil 5. septembra. Box set bude obsahovať celkovo 25 skladieb, pričom vyjde vo forme siedmich farebných vinylových platní a tiež na dvoch CD.

Freddie Mercury, vlastným menom Farrokh Bulsara, je považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností hudobného priemyslu. Magazín Rolling Stone ho vo svojom rebríčku 100 najlepších spevákov všetkých čias zaradil na 18. miesto a čitatelia magazínu Classic Rock ho v ankete označili za najlepšieho rockového speváka všetkých čias. Extravagantný hudobník s hlasovým rozsahom štyri oktávy zložil mnohé hity kapely Queen, ako napríklad Bohemian Rhapsody, Killer Queen, Somebody to Love, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love alebo We Are The Champions. Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa iba 45 rokov.

Tracklist CD verzie nahrávky Freddie Mercury – Messenger Of The Gods: The Singles:

CD 1
01 Living On My Own
02 The Great Pretender
03 In My Defence
04 Love Kills
05 Barcelona
06 Made In Heaven
07 Time
08 Love Me Like There’s No Tomorrow
09 I Was Born To Love You
10 The Golden Boy
11 I Can Hear Music
12 How Can I Go On
13 Living On My Own (Radio Mix)

CD 2
01 Goin‘ Back
02 Let’s Turn It On
03 My Love Is Dangerous
04 She Blows Hot and Cold
05 Living On My Own (Album Mix)
06 Stop All The Fighting
07 Time (Instrumental)
08 Exercises In Free Love
09 Exercises In Free Love (Monseratt’s Vocal)
10 The Fallen Priest
11 Overture Piccante
12 Love Kills (Wolf Euro Mix)

Informácie pochádzajú z webstránky www.gigwise.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016