Vyhlásenie premiéra Roberta Fica k aktuálnej politickej situácii

369157_robert fico 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico sa v pondelok o 15:00 vyjadrí k aktuálnej politickej situácii na Slovensku.

Fico vystúpil aj v nedeľu, kedy reagoval na návrhy prezidenta Andreja Kisku. Hlava štátu vyhlásila, že riešením súčasnej napätej situácie v krajine je buď rozsiahla rekonštrukcia vlády alebo predčasné voľby.

Odporúčame:
Aktualizované: Fico je šokovaný zo slov Kisku, sú popretím demokratických volieb

„Šokovali ma slová prezidenta, že aj keby išlo o náhodný motív, reflektuje to stav spoločnosti,“ povedal premiér v v nedeľu v súvislosti s prezidentovým vyhlásením k dvojnásobnej vražde. „Na rozdiel od pána prezidenta, mne naozaj nie je jedno, kto zavraždil dvoch mladých ľudí,“ zdôraznil Fico s tým, že cieľom je vyšetrenie tohto brutálneho činu. „Nebudeme tancovať na hroboch dvoch mladých ľudí, ako to robia médiá, opozícia a dnes aj pán prezident,“ vyhlásil.

Odporúčame:
Aktualizované: Prezident Kiska chce predčasné voľby alebo rozsiahlu rekonštrukciu vlády

Prezident sa týmto vyhlásením podľa premiéra hlási k opozícii, ktorej cieľom je prevrat. Rekonštrukcia vlády je podľa Fica na prípadnej dohode koaličných strán, za predčasné voľby musia zase zahlasovať poslanci v parlamente. Ústava tu nevidí úlohu prezidenta, dodal Fico.

Viac k témam: Ján Kuciak, Robert Fico, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyhlásenie premiéra Roberta Fica k aktuálnej politickej situácii © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2018