Výhľad hospodárstva USA podľa šéfa centrálnej banky Jeroma Powella zostáva silný

368710_federal_reserve_powell_70170 f075237fc5a443ed9b2a254e2bf2053b 676x466.jpg

WASHINGTON 27. februára (WebNoviny.sk) – Výhľad americkej ekonomiky podľa šéfa centrálnej banky USA Jeroma Powella „zostáva silný“ napriek nedávnym turbulenciám na akciovom trhu.

Powell v americkom Kongrese v utorok ďalej uviedol, že dobrá perspektíva ekonomického rastu a zamestnanosti umožnia americkému Federálnemu rezervnému systému (Fed) pokračovať v zvyšovaní kľúčových úrokových sadzieb postupným tempom. Fed zdvihol svoju hlavnú sadzbu trikrát vlani a signalizoval, že v tomto roku predpokladá jej ďalšie tri zvýšenia.

Odporúčame:
Dolár v piatok posilnil vďaka správe o nových pracovných miestach

Powell nevyslovil obavy z toho, že by sa americká ekonomika začínala prehrievať. „Dobrá situácia na trhu práce by mala naďalej podporovať rast príjmov domácností a spotrebiteľských výdavkov, slušný ekonomický rast u našich obchodných partnerov by mal viesť k ďalšiemu posilneniu exportu USA a dobrá podnikateľská nálada a silný rast tržieb budú pravdepodobne naďalej podporovať podnikateľské investície,“ konštatoval Powell. Fed podľa jeho slov očakáva, že americká inflácia v tomto roku stúpne a potom sa stabilizuje zhruba na cielenej úrovni 2 percentá.

Viac k témam: centrálna banka, ekonomika, Jerome Powell, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Výhľad hospodárstva USA podľa šéfa centrálnej banky Jeroma Powella zostáva silný © SITA Všetky práva vyhradené.

27. februára 2018