Vydierač hrozil otravou školákov, pýtal tri milóny eur

Muž sa takmer týždeň vyhrážal otrávenými marcipánovými srdiečkami celkove štyrom školám.KIEL 19. septembra (WebNoviny.sk) – Špeciálne komando nemeckej polície zadržalo v bydlisku v severonemeckom Kiele 38-ročného muža, ktorý je dôvodne podozrivý z vydierania. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu Krajinského kriminálneho úradu.

Vydierač sa takmer týždeň vyhrážal otrávenými marcipánovými srdiečkami celkove štyrom školám a požadoval od obchodného reťazca Coop tri milióny eur v bitcoinoch. Polícia aj v pondelok varovala, aby nikto nesiahol po náhodne objavených potravinách, pretože sa možno ešte všetky otrávené nenašli. V prípade, našťastie, nedošlo k žiadnej ujme na zdraví.

Odporúčame:

Video: Delfín je atrakciou Kielskeho prieplavu, zabáva ľudí

Ešte v pondelok by muža mali predviesť pred vyšetrujúceho sudcu, ktorý rozhodne, či na neho uvalia väzbu. Zadržaný je podľa informácií tlačovej agentúry DPA obyvateľom Kielu, ktorý pred niekoľkými rokmi strávil 14 mesiacov za mrežami v Číne.

Spoločne s matkou je prevádzkovateľom webovej stránky, ktorá okrem iného ponúka aj informácie o osudoch Nemcov uväznených v zahraničí. Nič zatiaľ podľa vyšetrovateľov nenaznačuje, že by vydierač bol mal komplicov, uviedol policajný hovorca, ktorý sa k motívu činu nevyjadril.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2016