Vyčíňanie antirúškarov pokračuje, na pošte v Gabčíkove odmietli dodržiavať aktuálne pandemické opatrenia

474162_gabcikovo 676x479.jpg

23.11.2021 (Webnoviny.sk) – Pracovníčka pošty v Gabčíkove privolala policajtov po tom, ako si dvaja muži a jedna žena odmietali prekryť horné dýchacie cesty. Na výzvu, aby dodržiavali aktuálne pandemické opatrenia, nereagovali a priestory pošty odmietli opustiť.

Viac o téme: Koronavírus

Privolaná hliadka podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej trojicu po zistení totožnosti vypočula. Vyhlasovali, že hoci sú občanmi Slovenskej republiky, považujú sa za živé bytosti, neuznávajú právny štát a nebudú dodržiavať akékoľvek opatrenia, ani tie pandemické.

Polícia podľa Linkešovej spracuje správu, ktorú predloží príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva na ďalšie konanie a rozhodnutie o priestupku.

Zároveň dodala, že polícia od pondelka zvýšila kontroly pandemických opatrení a v prípade, že osoba nespolupracuje s policajnou hliadkou, tá má v rámci zákona o Policajnom zbore viacero oprávnení, ako riešiť situáciu na mieste. Policajt je okrem iného oprávnený zakázať osobe vstup na určené miesto, požadovať preukázanie totožnosti, požadovať od osoby vysvetlenie alebo ju aj predviesť.

Viac k témam: antirúškari, COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyčíňanie antirúškarov pokračuje, na pošte v Gabčíkove odmietli dodržiavať aktuálne pandemické opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

23. novembra 2021