Vybuchla prestupová bomba NBA, Durant posilní Golden State

Kevin Durant podpísal kontrakt na dva roky v hodnote 54 miliónov dolárov, v zmluve je zahrnutá aj hráčska opcia po prvej sezóne.OAKLAND 5. júla (WebNoviny.sk) – Zámorská basketbalová NBA už má prestup tohto leta, hviezdny krídelník Kevin Durant sa z Oklahoma City Thunder sťahuje do Oaklandu, kde posilní miestnych Golden State Warriors. Dvadsaťsedemročný rodák z Washingtonu podpísal kontrakt na dva roky v hodnote 54 miliónov dolárov, v zmluve je zahrnutá aj hráčska opcia po prvej sezóne. Durant oficiálne prestúpi vo štvrtok, v ten deň môžu voľní hráči v NBA uzatvárať nové kontrakty.

„Rozhodol som sa na základe toho, aby som mal potenciál k ďalšiemu kariérnemu rastu. Vždy som išiel týmto smerom. Na druhej strane sa nachádzam vo fáze života, keď je rovnako dôležité nájsť príležitosť, ktorá podporuje môj vývoj ako človeka – presťahovaním sa z komfortnej zóny do nového prostredia, ktoré mi ponúka najväčšiu šancu pre môj ďalší výkon a personálny rozvoj. S týmto v mysli som sa rozhodol, že budem hráčom Golden State Warriors,“ povedal Durant.

Odporúčame:

Jednotkou draftu NBA Simmons, na dračku išli cudzinci

Video: Cleveland má titul, obratom prepísal históriu NBA

Hviezdami nabitý káder Warriors s triom Stephen Curry, Klay Thompson a Draymond Green, ktorý utvoril v uplynulej sezóne rekord základnej časti (73 víťazstiev, 9 prehier) získal ďalšie zvučné meno – najužitočnejšieho hráča ročníka 2013/2014, štvornásobného najlepšieho strelca súťaže či sedemnásobného účastníka Zápasu hviezd NBA.

Durant v doterajšej kariére doviedol Oklahomu do finále NBA v roku 2012, v ňom nestačila na vtedajšieho šampióna Miami 1:4. Okrem toho v štyroch z posledných šiestich rokov bola Oklahoma s Durantom vo finále Západnej konferencie. V uplynulej sezóne narazila práve na Golden State, nad ktorým viedla už 3:1, ale obhajca titulu napokon stav otočil na 4:3 a postúpil do finále. V ňom paradoxne on viedol nad Clevelandom 3:1, napokon sa z triumfu tešila partia okolo LeBrona Jamesa.

Dva metre a šesť centimetrov vysoký Kevin Durant okrem Golden State rokoval aj s Oklahomou, Los Angeles Clippers, Bostonom, San Antoniom či Miami. „Pochádzam z Washingtonu, ale skutočne som vyrastal v Oklahome. Nedá sa vyjadriť slovami, čo pre mňa znamená táto organizácia. Spomienky a priateľstvá sú niečo, čo je ďaleko pred basketbalom. Skutočne ma bolí, že mojím rozhodnutím sklamem toľko ľudí, ale verím, že robím správnu vec,“ pokračoval Durant, ktorého priemery v najkvalitnejšej basketbalovej lige sveta sú 27,4 bodu, 7 doskokov a 3,7 asistencie s úspešnosťou streľby 48,3 %.

S príchodom Duranta nastanú v kádri Golden State očakávané zmeny, pivot Andrew Bogut a krídelník Harrison Barnes idú do Dallasu, opačným smerom mieri Zaza Pačulia. Golden State sa podľa portálu ESPN vzdá aj práv na pivota Festusa Ezeliho.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2016