Výbuch v Leicesteri si vyžiadal niekoľko obetí, polícia vylúčila terorizmus

368608_britain_city_explosion_34721 0c76a60e1b2e457b891a684cb0d42053 676x457.jpg

LONDÝN 26. februára (WebNoviny.sk) – Pri výbuchu, ktorý otriasol v nedeľu večer obchodom v anglickom meste Leicester, zomreli štyria ľudia. Potvrdila to miestna polícia. Štyri ďalšie osoby sa podľa jej údajov nachádzajú v nemocnici, pričom stav jednej z nich je kritický.

Ďalší ľudia by mohli byť ešte pod troskami, záchranná operácia preto pokračuje. Polícia terorizmus ako príčinu výbuchu predbežne vylúčila.

Explózia nastala v poľskom supermarkete na jednej z frekventovaných ulíc v širšom centre mesta. Nad obchodom sa ešte nachádzal dvojposchodový byt. Celý dom sa po výbuchu zrútil a z okolitých domov evakuovali desiatky obyvateľov. Tí pre britské médiá uviedli, že sa ich domy triasli ako pri zemetrasení.

Odporúčame:
Izraelské stíhačky zasiahli ciele vládneho hnutia Hamas, zranení štyria izraelskí vojaci

Zábery z miesta nešťastia na Hinckley Road ukazovali šľahajúce plamene a stúpajúci dym. Polícia vyzvala obyvateľov Leicesteru, aby sa tejto časti mesta vyhli. Presná príčina výbuchu zatiaľ nie je známa.

Viac k témam: Leicester City, polícia, Veľká Británia, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbuch v Leicesteri si vyžiadal niekoľko obetí, polícia vylúčila terorizmus © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2018