Výbuch chemičky v Kralupoch nad Vltavou si vyžiadal šesť mŕtvych a niekoľko zranených

370636_vybuch.jpg

PRAHA 22. marca (WebNoviny.sk) – Pri dopoludňajšej explózii v areáli chemičky v meste Kralupy nad Vltavou v Stredočeskom kraji zomrelo vo štvrtok šesť ľudí, ďalší utrpeli zranenia. Informuje o tom český spravodajský portál iDNES.cz.

„Podľa prvotných informácií nastal v jednej z firiem v areáli výbuch. Všetky okolnosti a príčiny zisťujeme,“ uviedla hovorkyňa polície Markéta Johnová s tým, že na miesto vyrazili všetky zložky integrovaného záchranného systému.

Odporúčame:
Súd uzavrel kauzu bombového výbuchu v Euromonte, Mišenka pôjde na 23 rokov do väzenia

„Bolo nájdených šesť mŕtvych osôb a sú tu aj ďalšie ťažké zranenia,“ informovala hovorkyňa stredočeských hasičov Vladimíra Kereková.

Z dôvodu výbuchu v kralupskej rafinérii aktivovala nemocnica v Prahe na Vinohradoch takzvaný traumaplán, ktorý sa vyhlasuje pri mimoriadnej udalosti.

Podľa informácií od Kerekovej ide o areál firmy Synthos. Tá sa zaoberá výrobou emulzných kaučukov a tiež speňovateľného polystyrénu. K výbuchu tu došlo už aj v októbri 2015. Zranenia vtedy utrpeli dvaja ľudia.

Viac k témam: Česká republika, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbuch chemičky v Kralupoch nad Vltavou si vyžiadal šesť mŕtvych a niekoľko zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2018