Výbor parlamentu súhlasí s rozhodnutím Matoviča a Milanovej o ponechaní kvót na slovenskú hudbu v rádiách

448978_dsc00345 676x457.jpg

19.10.2021 (Webnoviny.sk) – Výbor Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a médiá považuje rozhodnutie o kvótach v komerčných rádiách ministra financií SR Igora Matoviča a ministerky kultúry Natálie Milanovej (obaja OĽaNO) za vhodné.

Zhodli sa na tom členovia výboru na schôdzi v utorok 19. októbra. Matovič 15. októbra vo svojom profile na sociálnej sieti informoval, že spolu s Milanovou sa 14. októbra dohodli, že povinnosť hrať aspoň 25 percent slovenskej hudby v komerčných rádiách ostáva.

„Výbor NR SR pre kultúru a médiá vníma otvorenie otázky povinných kvót na slovenskú hudbu v rádiách ako snahu o plnenie záväzku z Programového vyhlásenia vlády na roky 2021 – 2024,“ uviedol výbor vo svojom uznesení. Dodal však, že po vypočutí všetkých zúčastnených strán bolo rozhodnutie ponechať súčasné nastavenie kvót vhodné.

Ministerstvo kultúry SR v stredu 13. októbra informovalo o pripravenom veľkom mediálnom zákone, ktorý upravuje aj hudobné kvóty v rádiách. Ministerstvo plánovalo upraviť iba kvóty pre komerčné rádiá, no zachovať ich pre verejnoprávne stanice, a to vo výške 35 percent tak, ako to bolo doteraz.

Viac k témam: Hudba, komerčné rádiá, kvóty
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbor parlamentu súhlasí s rozhodnutím Matoviča a Milanovej o ponechaní kvót na slovenskú hudbu v rádiách © SITA Všetky práva vyhradené.

19. októbra 2021