Vůjtek vyradil z kádra dvoch hráčov, do Ruska ich berie 24

Kouč českej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek sa rozhodol pre 24 hráčov a vyberať si bude až priamo v dejisku šampionátu.PRAHA 3. mája (WebNoviny.sk) – Tréner českej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek pred majstrovstvami sveta vyradil z kádra obrancu Tomáša Voráčka a útočníka Tomáša Vincoura.

Česi odletia do Ruska s triom brankárov, deviatimi bekmi a pätnástimi útočníkmi. Kým väčšina tímov berie na MS najviac 22 korčuliarov, kouč Vůjtek sa rozhodol pre 24 hráčov a vyberať si bude až priamo v dejisku šampionátu.

Na MS cestujú s výberom Česka aj obranca Tomáš Kundrátek a útočník Lukáš Kašpar, obaja v sezóne 2015/2016 pôsobili v Slovane Bratislava v KHL.

Česi sa na šampionáte predstavia v základnej A-skupine v Moskve, ich súpermi budú postupne Rusi, Lotyši, Švédi, Nóri, Kazachovia, Dáni a Švajčiari.

Nominácia hokejovej reprezentácie Česka na majstrovstvá sveta do Ruska:

Brankári: Pavel Francouz (Čeľabinsk, Rus./KHL), Dominik Furch (Omsk, Rus./KHL), Matěj Machovský (Plzeň)

Obrancovia: Michal Kempný (Omsk, Rus./KHL), Tomáš Kundrátek (Slovan Bratislava, SR/KHL), Michal Jordán (Carolina, USA/NHL), Jan Kolář (Chabarovsk, Rus./KHL), Petr Zámorský (Örebro, Švéd.), Jakub Jeřábek (Plzeň), Milan Doudera (Třinec), Adam Polášek (Sparta Praha), Radim Šimek (Liberec)

Útočníci: Tomáš Plekanec (Montreal, Kan./NHL), David Pastrňák (Boston, USA/NHL), Roman Červenka (Chomutov), Jan Kovář, Tomáš Filippi (obaja Magnitogorsk, Rus./KHL), Petr Koukal (Jekaterinburg, Rus./KHL), Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava, SR/KHL), Martin Zaťovič (Togliatti, Rus./KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, Rus./KHL), Robert Kousal (Novokuzneck, Rus./KHL), Jiří Sekáč (Arizona, USA/NHL), Dominik Kubalík (Plzeň), Richard Jarůšek (Mladá Boleslav), Michal Řepík, Michal Birner (obaja Liberec)

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. mája 2016