Vrtuľník zachraňoval dvoch turistov, ktorých zasiahol blesk

Turisti utrpeli po zásahu bleskom popáleniny, odreniny a boli dezorientovaní.POPRAD 1. júla (WebNoviny.sk) – Dvoch turistov v piatok pod vrcholom Slavkovského štítu zasiahol blesk, utrpeli popáleniny, odreniny a boli dezorientovaní. Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) o súčinnosť požiadali aj Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu (VZZS) ATE z Popradu, ktorá sa práve vracala zo zásahu vo Velickej doline.

„Posádka VZZS vzala na palubu z heliportu v Starom Smokovci dvoch záchranárov HZS, ktorých vysadili na najbližšom možnom mieste pri postihnutých, nakoľko poveternostné podmienky nedovoľovali doletieť až na miesto nehody. Záchranári HZS k nim ďalej postupovali pešo. Po poskytnutí prvej pomoci oboch nabalili do trojrohej sedačky a v podvese vrtuľníka transportovali na heliport v Starom Smokovci, kde ich vyšetrila lekárka VZZS,“ informujú na svojej internetovej stránke záchranári HZS.

Následne bol jeden z turistov odovzdaný privolanej posádke Rýchlej zdravotnej pomoci a druhého letecky transportovali do nemocnice v Poprade.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2016