Vraždu reportéra Kuciaka si všímajú aj v zahraničí, českí novinári pripomínajú výroky Zemana

358729_a eska prezident miloa zeman 676x451.jpg

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Vraždu novinára portálu Aktuality Jána Kuciaka a jeho priateľky si všímajú aj v zahraničí.

Informujú o nej českí novinári, ale aj prestížny denník Washington Post, agentúry AP a Reuters, korešpondenti z rôznych krajín v Bruseli, nemecký Focus a portál Meedia, ale aj americká abcNews.

Smrť novinárky Daphne Caruana Galizia

Viacerí zahraniční novinári, hlavne na svojich twitterových účtoch, v tejto súvislosti pripomínajú aj nedávnu smrť novinárky Daphne Caruana Galizia na Malte. Zabil ju výbuch v aute.

Odporúčame:
Zavraždili reportéra Jána Kuciaka a jeho partnerku, k vražde sa už vyjadril policajný prezident

Vlajky na pol žrde stiahla aj Európska komisia, kondolencie zaslal aj pápež František. Galizia bola investigatívna novinárka, písala o maltskej vláde aj opozícii.

Odporúčame:
Premiér Fico ponúka milión eur za relevantné informácie o vražde novinára Jána Kuciaka

Českí novinári v súvislosti s vraždou Kuciaka pripomínajú výroky ich prezidenta Miloša Zemana, ktorý v spoločnosti ruského prezidenta Vladimíra Putina „žartoval o likvidovaní novinárov“.

Reportéra Jána Kuciaka zastrelili vo Veľkej Mači

Vplyvný český politik Miroslav Kalousek napísal, že Kuciak bol rovnako starý ako jeho syn.

„Myslím na jeho rodičov a neviem si predstaviť väčšie utrpenie. Takáto ohavnosť musí byť potrestaná. Európa nesmie byť miesto, kde sa za slobodu slova platí životom,“ tweetol Kalousek.

Vo Veľkej Mači zastrelili reportéra Aktualít Jána Kuciaka a jeho priateľku. Úkladná vražda reportéra pravdepodobne súvisí s jeho investigatívnou činnosťou, informoval policajný prezident Tibor Gašpar.

Viac k témam: Ján Kuciak, krimi, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vraždu reportéra Kuciaka si všímajú aj v zahraničí, českí novinári pripomínajú výroky Zemana © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2018