„Vojak z Afganistanu“ vylákal od ženy z okresu Komárno peniaze a žiadal aj ďalšie tisíce eur

375940_1 5 1 676x445.jpg

BRATISLAVA/KOMÁRNO 21. mája (WebNoviny.sk) – Podvodník, ktorý tvrdil, že je vojak z Afganistanu, vylákal cez internet od 58-ročnej ženy z okresu Komárno skoro 1 800 eur. Žena sa príbuzným zdôverila, až keď chcel ďalšie peniaze, ktoré však už nemala. Skontaktoval sa s ňou cez internet.

Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, predstavil sa jej ako 64-ročný Mark Ford a pod zámienkou zaslania väčšej sumy peňazí cez prepravnú spoločnosť vylákal od poškodenej 1 727 eur. Následne od nej chcel aj zaplatenie cla vo výške 6 529 eur. Toľko peňazí nemala, zdôverila sa s tým rodine a až vtedy pochopila, že ju údajný veliteľ z Kábulu podviedol.

Odporúčame:
Odvolací súd sprísnil trest pre Tomáša, ktorý obral dôchodkyňu o tisícky eur

Keďže zvyšok peňazí mu už odmietla poslať, stratila s ním kontakt. Prípad polícia preveruje a upozorňujú najmä osamelé ženy, ktoré prostredníctvom internetu komunikujú s neznámymi mužmi, aby boli opatrné a za žiadnych okolností im neposielali peniaze.

Viac k témam: Afganistan, peniaze, podvodník, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – „Vojak z Afganistanu“ vylákal od ženy z okresu Komárno peniaze a žiadal aj ďalšie tisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

21. mája 2018