Vodič pohrebnej služby ‚stratil‘ auto aj s nebožtíkom

Dvadsaťštyriročný vodič poľskej pohrebnej služby sa v nedeľu rozhodol urobiť si v Mníchove prestávku na svojej ceste s telom zosnulej, ktoré prevážal z Talianska do Poľska. Mníchov 10. mája (WebNoviny.sk) – Pohrebné auto s telom zosnulej ženy, ktorého poľský vodič v nedeľu zabudol, kde s ním zaparkoval, objavili v pondelok v Mníchove. Okoloidúci motorista zbadal pohrebné vozidlo so záclonkami zaparkované pri rieke Isar, uviedla polícia. Auto nebolo poškodené a telo sa nachádzalo stále v ňom, informovala tlačová agentúra DPA.

Dvadsaťštyriročný vodič poľskej pohrebnej služby sa v nedeľu rozhodol urobiť si v Mníchove prestávku na svojej ceste s telom zosnulej, ktoré prevážal z Talianska do Poľska. Tvrdil, že zaparkoval pri hlavnej železničnej stanici, ale keď sa vrátil na miesto, kde sa domnieval, že nechal auto, nenašiel ho. Upozornil svojho zamestnávateľa a ten telefonoval na políciu.

Tá požiadala o pomoc pri pátraní po vozidle obyvateľov Mníchova. Hovorca polície sa predtým vyjadril, že vodič „veľmi nespolupracoval“ a vyjadril podozrenie, že „v tom mohol byť alkohol“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2016